4. 4. 2019

Ohrožující snímek ve vysílání programu Film mania

Na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání se obrátil maďarský regulátor pro oblast vysílání s žádostí, aby vyřešila stížnosti maďarských diváků, kteří byli pohoršeni vysíláním filmu Goodbye to All That na televizním programu Film Mania, který je licencován v České republice.

Provozovatel AMC Networks Central Europe s.r.o. zařadil uvedený filmový snímek do vysílání 31. prosince 2018 v 8.50 hodin, tedy v době, kdy jej běžně mohly sledovat děti.

Jak poukazovali maďarští diváci, film skutečně obsahuje řadu erotických scén. Pojednává o čerstvě rozvedeném muži, který se ve snaze najít novou lásku, pouští do řady románků, přičemž prožívá i nečekaná sexuální dobrodružství, která jsou divákům barvitě přiblížena.

Ačkoliv pořad spadá do žánru romantické komedie a jeho primárním cílem je diváky pobavit, scény prezentující značně promiskuitní chování hlavního hrdiny jsou zpracovány způsobem, který připomíná erotické filmy určené pouze dospělému publiku.

Provozovatel snímek odvysílal na maďarském území v denním vysílacím čase, přestože byl v Maďarsku klasifikován jako nevhodný pro diváky do 16 let.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dala za pravdu maďarským divákům a vyhodnotila film jako ohrožující mravní vývoj dětských diváků, proto byl provozovatel upozorněn na porušení zákona.

 

- ZPĚT -
predchozí
25. 6. 2019

RRTV zjišťovala, jak provozovatelé vysílání přispívají k mediální gramotnosti

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání každý rok obesílá všechny provozovatele televizního a rozhlasového vysílání a také poskytovatele audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání s dotazem, jakými opatřeními v předcházejícím kalendářním roce podpořili mediální gramotnost diváků a uživatelů…
14. 6. 2019

Dokument Reds, do toho! aneb „kultura znásilnění“ (Jeden svět 2019)

Dnes se opět zaměříme na jeden z filmů, jenž byl uveden v rámci letošního ročníku festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Zde jsme se podrobně věnovali filmu Bellingcat – Pravda v postpravdivém světě, nyní se k festivalovému programu vrátíme filmem z trochu jiného ranku. Stále se však pohybujeme…
7. 6. 2019

Dítě jako konzument zpravodajského obsahu

Již počtvrté se v rámci zlínského filmového festivalu uskutečnila konference Média dětem, média s dětmi pořádaná Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Tentokrát byla konference věnována tématu dítěte jako konzumenta zpravodajského obsahu.
5. 6. 2019

V Třeboni se sešli fanoušci animovaného filmu

Malebné Třeboňské ulice zaplnili ve dnech 7. až 12. května 2019 návštěvníci mezinárodního festivalu animovaných filmů s názvem Anifilm. Filmový svátek spojil profesionály z celého světa a návštěvníkům představil aktuální trendy a technologie v animované tvorbě. Symbolicky jej provázely ryby mnoha…
31. 5. 2019

Nedělní ráno s Primou love bylo pro děti ohrožující

V neděli 20. ledna 2019 byl na programu Prima love od 8:49 hodin odvysílán pořad Štiky, konkrétně jeho 10. díl. Reality show Štiky prezentuje příběhy rodin Štikových a Koktových, které jsou v české společnosti známé svojí kontroverzí a vztahovými peripetiemi.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media